IDP20C65D2XKSA1 Infineon Technologies
Артикул
IDP20C65D2XKSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
DIODE 650V 20A RAPID2 TO220-3, Diode Array 1 Pair Common Cathode Standard 650 V 10A Through Hole TO-220-3
Цена
Теги
Image
files/IDP20C65D2XKSA1.jpg
Base Product Number
IDP20C65
Other Names
SP001170096
Speed
Fast Recovery = 200mA (Io)
Diode Type
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
650 V
Reverse Recovery Time (trr)
28 ns
Diode Configuration
1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
10A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
2.2 V @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr
40 µA @ 650 V
Mounting Type
Through Hole
Standard Package
50
Series
Rapid 2
Package
Tube
Part Status
Active
Package / Case
TO-220-3
Supplier Device Package
PG-TO220-3-1
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Operating Temperature - Junction
-40°C ~ 175°C