IGW25T120FKSA1 Infineon Technologies
Артикул
IGW25T120FKSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
IGBT 1200V 50A TO247-3, IGBT NPT, Trench Field Stop 1200 V 50 A 190 W Through Hole PG-TO247-3-1
Цена
Теги
Image
files/IGW25T120FKSA1.jpg
Other Names
2156-IGW25T120FKSA1,IGW25T120-ND,SP000013887,IGW25T120,IFEINFIGW25T120FKSA1
Test Condition
600V, 25A, 22Ohm, 15V
Power - Max
190 W
Input Type
Standard
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
1200 V
Current - Collector (Ic) (Max)
50 A
IGBT Type
NPT, Trench Field Stop
Current - Collector Pulsed (Icm)
75 A
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2.2V @ 15V, 25A
Switching Energy
4.2mJ
Gate Charge
155 nC
Base Product Number
IGW25T120
Mounting Type
Through Hole
Standard Package
30
Series
TrenchStop®
Package
Tube
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case
TO-247-3
Supplier Device Package
PG-TO247-3-1
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Td (on/off) @ 25°C