IHW30N110R3FKSA1 Infineon Technologies
Артикул
IHW30N110R3FKSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
IGBT TRENCH 1100V 60A TO247-3, IGBT Trench 1100 V 60 A 333 W Through Hole PG-TO247-3-1
Цена
Теги
Image
files/IHW30N110R3FKSA1.jpg
Other Names
IHW30N110R3,SP000702510,IFEINFIHW30N110R3FKSA1,2156-IHW30N110R3FKSA1,IHW30N110R3-ND
Test Condition
600V, 30A, 15Ohm, 15V
Power - Max
333 W
Input Type
Standard
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
1100 V
Current - Collector (Ic) (Max)
60 A
IGBT Type
Trench
Current - Collector Pulsed (Icm)
90 A
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
1.75V @ 15V, 30A
Switching Energy
1.15mJ (off)
Gate Charge
180 nC
Base Product Number
IHW30N110
Mounting Type
Through Hole
Standard Package
30
Series
Package
Tube
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case
TO-247-3
Supplier Device Package
PG-TO247-3-1
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Td (on/off) @ 25°C