IHW30N135R3FKSA1 Infineon Technologies
Артикул
IHW30N135R3FKSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
IGBT 1350V 60A 349W TO247-3, IGBT Trench 1350 V 60 A 349 W Through Hole PG-TO247-3
Теги
Image
files/IHW30N135R3FKSA1.jpg
Test Condition
600V, 30A, 10Ohm, 15V
Power - Max
349 W
Input Type
Standard
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
1350 V
Current - Collector (Ic) (Max)
60 A
IGBT Type
Trench
Current - Collector Pulsed (Icm)
90 A
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
1.85V @ 15V, 30A
Switching Energy
1.93mJ (off)
Gate Charge
263 nC
Other Names
SP000989496
Mounting Type
Through Hole
Standard Package
240
Series
TrenchStop®
Package
Tube
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-40°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case
TO-247-3
Supplier Device Package
PG-TO247-3
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Td (on/off) @ 25°C