IKZA75N65SS5XKSA1 Infineon Technologies
Артикул
IKZA75N65SS5XKSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
INDUSTRY 14, IGBT Trench Field Stop 650 V 80 A 395 W Through Hole PG-TO247-4-3
Цена
Теги
Image
files/IKZA75N65SS5XKSA1.jpg
Base Product Number
IKZA75
Supplier Device Package
PG-TO247-4-3
Power - Max
395 W
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
650 V
Current - Collector (Ic) (Max)
80 A
Test Condition
400V, 75A, 5.6Ohm, 15V
IGBT Type
Trench Field Stop
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
1.7V @ 15V, 75A
Current - Collector Pulsed (Icm)
300 A
Switching Energy
240µJ (on), 750µJ (off)
Gate Charge
164 nC
Input Type
Standard
Standard Package
30
Series
TrenchStop™ 5
Package
Tube
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
TO-247-4
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Names
SP004038220,448-IKZA75N65SS5XKSA1
Td (on/off) @ 25°C