IPB22N03S4L-15 Infineon Technologies
Артикул
IPB22N03S4L-15
Бренд
Infineon Technologies
Описание
IPB22N03 - 20V-40V N-CHANNEL AUT, N-Channel 30 V 22A (Tc) 31W (Tc) Surface Mount PG-TO263-3-2
Цена
Теги
Image
files/IPB22N03S4L-15.jpg
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss)
30 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
22A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
14.9mOhm @ 22A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
2.2V @ 10µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
14 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±16V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
980 pF @ 25 V
FET Feature
FET Type
N-Channel
Power Dissipation (Max)
31W (Tc)
Supplier Device Package
PG-TO263-3-2
Series
Package
Bulk
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
TO-263-3, D?Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
HTSUS
Other Names
IFEINFIPB22N03S4L-15,2156-IPB22N03S4L-15
Standard Package
1
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4.5V, 10V