IPP045N10N3GXKSA1 Infineon Technologies
Артикул
IPP045N10N3GXKSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
MOSFET N-CH 100V 100A TO220-3, N-Channel 100 V 100A (Tc) 214W (Tc) Through Hole PG-TO220-3
Цена
Теги
Image
files/IPP045N10N3GXKSA1.jpg
Package / Case
TO-220-3
Supplier Device Package
PG-TO220-3
REACH Status
REACH Unaffected
FET Type
N-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss)
100 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
6V, 10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
4.5mOhm @ 100A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
3.5V @ 150µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
117 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
8410 pF @ 50 V
FET Feature
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Series
OptiMOS™
Package
Tube
Part Status
Active
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
100A (Tc)
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Names
SP000680794,IPP045N10N3 G-ND,IPP045N10N3G,IPP045N10N3 G
Standard Package
50
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Base Product Number
IPP045
Power Dissipation (Max)
214W (Tc)