IPP65R190CFDXKSA2 Infineon Technologies
Артикул
IPP65R190CFDXKSA2
Описание
MOSFET N-CH 650V 17.5A TO220-3, N-Channel 650 V 17.5A (Tc) 151W (Tc) Through Hole PG-TO220-3
Image
files/IPP65R190CFDXKSA2.jpg
Other Names
SP001987350
Power Dissipation (Max)
151W (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss)
650 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
17.5A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
190mOhm @ 7.3A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
4.5V @ 700µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
68 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
1850 pF @ 100 V
FET Feature
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Base Product Number
IPP65R190
Series
CoolMOS™ CFD2
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Vgs (Max)
±20V