IPW60R099CPFKSA1 Infineon Technologies
Артикул
IPW60R099CPFKSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
MOSFET N-CH 650V 31A TO247-3, N-Channel 650 V 31A (Tc) 255W (Tc) Through Hole PG-TO247-3-1
Цена
Теги
Image
files/IPW60R099CPFKSA1.jpg
Other Names
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Power Dissipation (Max)
255W (Tc)
FET Type
N-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss)
650 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
31A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
99mOhm @ 18A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
3.5V @ 1.2mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
80 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
2800 pF @ 100 V
FET Feature
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Base Product Number
IPW60R099
Mounting Type
Through Hole
Series
CoolMOS™
Package
Tube
Part Status
Not For New Designs
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case
TO-247-3
Supplier Device Package
PG-TO247-3-1
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Standard Package
30
Vgs (Max)
±20V