IPW65R019C7FKSA1 Infineon Technologies
Артикул
IPW65R019C7FKSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
MOSFET N-CH 650V 75A TO247-3, N-Channel 650 V 75A (Tc) 446W (Tc) Through Hole PG-TO247-3
Цена
Теги
Image
files/IPW65R019C7FKSA1.jpg
Package / Case
TO-247-3
Supplier Device Package
PG-TO247-3
REACH Status
REACH Unaffected
FET Type
N-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss)
650 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
19mOhm @ 58.3A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
4V @ 2.92mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
215 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
9900 pF @ 400 V
FET Feature
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Series
CoolMOS™ C7
Package
Tube
Part Status
Active
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
75A (Tc)
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Names
SP000928646
Standard Package
30
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Base Product Number
IPW65R019
Power Dissipation (Max)
446W (Tc)