IRG4BC15UD-S Infineon Technologies
Артикул
IRG4BC15UD-S
Бренд
Infineon Technologies
Описание
IGBT 600V 14A 49W D2PAK, IGBT - 600 V 14 A 49 W Surface Mount D2PAK
Теги
Image
files/IRG4BC15UD-S.jpg
IGBT Type
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
600 V
Current - Collector (Ic) (Max)
14 A
Current - Collector Pulsed (Icm)
42 A
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2.4V @ 15V, 7.8A
Power - Max
49 W
Switching Energy
240µJ (on), 260µJ (off)
Input Type
Standard
Gate Charge
23 nC
Td (on/off) @ 25°C
17ns/160ns
Test Condition
480V, 7.8A, 75Ohm, 15V
REACH Status
REACH Unaffected
Supplier Device Package
D2PAK
Package / Case
TO-263-3, D?Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Series
Package
Tube
Part Status
Obsolete
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Names
*IRG4BC15UD-S,IRG4BC15UDS
Standard Package
50
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)