IRGB15B60KDPBF Infineon Technologies
Артикул
IRGB15B60KDPBF
Бренд
Infineon Technologies
Описание
IGBT 600V 31A 208W TO220AB, IGBT NPT 600 V 31 A 208 W Through Hole TO-220AB
Теги
Image
files/IRGB15B60KDPBF.jpg
IGBT Type
NPT
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
600 V
Current - Collector (Ic) (Max)
31 A
Current - Collector Pulsed (Icm)
62 A
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2.2V @ 15V, 15A
Power - Max
208 W
Switching Energy
220µJ (on), 340µJ (off)
Input Type
Standard
Gate Charge
56 nC
Td (on/off) @ 25°C
34ns/184ns
Test Condition
400V, 15A, 22Ohm, 15V
REACH Status
REACH Unaffected
Supplier Device Package
TO-220AB
Series
Package
Tube
Part Status
Obsolete
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Names
*IRGB15B60KDPBF,SP001540650
Standard Package
1,000
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)