IRGS14C40LPBF Infineon Technologies
Артикул
IRGS14C40LPBF
Бренд
Infineon Technologies
Описание
IGBT 430V 20A D2PAK, IGBT - 430 V 20 A 125 W Surface Mount D2PAK
Теги
Image
files/IRGS14C40LPBF.jpg
Supplier Device Package
D2PAK
IGBT Type
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
430 V
Current - Collector (Ic) (Max)
20 A
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
1.75V @ 5V, 14A
Power - Max
125 W
Switching Energy
Input Type
Logic
Gate Charge
27 nC
Td (on/off) @ 25°C
900ns/6µs
Package / Case
TO-263-3, D?Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Base Product Number
IRGS14C40LPBF
Series
Package
Tube
Part Status
Obsolete
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Names
*IRGS14C40LPBF,SP001533072
Standard Package
1,000
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 175°C (TJ)