IRLML0100TRPBF Infineon Technologies
Артикул
IRLML0100TRPBF
Бренд
Infineon Technologies
Описание
MOSFET N-CH 100V 1.6A SOT23, N-Channel 100 V 1.6A (Ta) 1.3W (Ta) Surface Mount Micro3™/SOT-23
Цена
Теги
Image
files/IRLML0100TRPBF.jpg
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device Package
Micro3™/SOT-23
REACH Status
REACH Unaffected
FET Type
N-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss)
100 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4.5V, 10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
220mOhm @ 1.6A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
2.5V @ 25µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
2.5 nC @ 4.5 V
Vgs (Max)
±16V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
290 pF @ 25 V
FET Feature
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Series
HEXFET®
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part Status
Active
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
1.6A (Ta)
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Names
IRLML0100TRPBFDKR,IRLML0100TRPBFTR,IRLML0100TRPBFCT,SP001568612
Standard Package
3,000
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Base Product Number
IRLML0100
Power Dissipation (Max)
1.3W (Ta)