SKB15N60 Infineon Technologies
Артикул
SKB15N60
Бренд
Infineon Technologies
Описание
IGBT, 31A, 600V, N-CHANNEL, IGBT NPT 600 V 31 A 139 W Surface Mount PG-TO263-3-2
Цена
Теги
Image
files/SKB15N60.jpg
Power - Max
139 W
Reverse Recovery Time (trr)
279 ns
Input Type
Standard
Current - Collector (Ic) (Max)
31 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
600 V
Test Condition
400V, 15A, 21Ohm, 15V
IGBT Type
NPT
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2.4V @ 15V, 15A
Current - Collector Pulsed (Icm)
62 A
Switching Energy
570µJ
Gate Charge
76 nC
Supplier Device Package
PG-TO263-3-2
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
Series
Package
Bulk
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
TO-263-3, D?Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
RoHS Status
ROHS3 Compliant
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Names
2156-SKB15N60,INFINFSKB15N60
Standard Package
1,000
Td (on/off) @ 25°C