AUIRGP35B60PD-E International Rectifier
Артикул
AUIRGP35B60PD-E
Описание
IGBT, 60A I(C), 600V V(BR)CES, N, IGBT NPT 600 V 60 A 308 W Through Hole TO-247AC
Series
Reverse Recovery Time (trr)
42 ns
Input Type
Standard
Current - Collector (Ic) (Max)
60 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
600 V
Test Condition
390V, 22A, 3.3Ohm, 15V
IGBT Type
NPT
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2.55V @ 15V, 35A
Current - Collector Pulsed (Icm)
120 A
Switching Energy
220µJ (on), 215µJ (off)
Gate Charge
240 nC
Power - Max
308 W
Supplier Device Package
TO-247AC
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
TO-247-3
RoHS Status
ROHS3 Compliant
ECCN
EAR99
Other Names
INFIRFAUIRGP35B60PD-E,2156-AUIRGP35B60PD-E
Standard Package
1
REACH Status
REACH Unaffected
Td (on/off) @ 25°C