HFA15TB60PBF International Rectifier
Артикул
HFA15TB60PBF
Бренд
International Rectifier
Описание
HFA15TB60 - SWITCHING AND RECTIF, Diode Standard 600 V 15A Through Hole TO-220AC
Цена
Теги
Series
HEXFRED®
Current - Reverse Leakage @ Vr
10 µA @ 600 V
Reverse Recovery Time (trr)
60 ns
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.7 V @ 15 A
Current - Average Rectified (Io)
15A
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
600 V
Speed
Fast Recovery = 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F
Diode Type
Standard
Supplier Device Package
TO-220AC
Standard Package
1
Other Names
INFIRFHFA15TB60PBF,2156-HFA15TB60PBF
HTSUS
Package / Case
TO-220-2
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Package
Bulk
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 150°C