IRG7PH50UPBF International Rectifier
Артикул
IRG7PH50UPBF
Описание
IGBT, 140A I(C), 1200V V(BR)CES,, IGBT Trench 1200 V 140 A 556 W Through Hole TO-247AC
Цена
Теги
Image
files/IRG7PH50UPBF.jpg
REACH Status
REACH Unaffected
Current - Collector (Ic) (Max)
140 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
1200 V
Test Condition
600V, 50A, 5Ohm, 15V
IGBT Type
Trench
Current - Collector Pulsed (Icm)
150 A
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2V @ 15V, 50A
Switching Energy
3.6mJ (on), 2.2mJ (off)
Gate Charge
290 nC
Power - Max
556 W
Supplier Device Package
TO-247AC
Package / Case
TO-247-3
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
RoHS Status
Not applicable
Other Names
INFIRFIRG7PH50UPBF,2156-IRG7PH50UPBF
Standard Package
1
Td (on/off) @ 25°C