IRGB15B60KDPBF International Rectifier
Артикул
IRGB15B60KDPBF
Бренд
International Rectifier
Описание
IGBT, 31A I(C), 600V V(BR)CES, N, IGBT NPT 600 V 31 A 208 W Through Hole TO-220AB
Цена
Теги
Image
files/IRGB15B60KDPBF.jpg
Standard
Reverse Recovery Time (trr)
92 ns
Current - Collector (Ic) (Max)
31 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
600 V
Test Condition
400V, 15A, 22Ohm, 15V
IGBT Type
NPT
Current - Collector Pulsed (Icm)
62 A
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2.2V @ 15V, 15A
Switching Energy
220µJ (on), 340µJ (off)
Gate Charge
84 nC
Power - Max
208 W
Supplier Device Package
TO-220AB
Series
Package
Bulk
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type
Through Hole
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Other Names
2156-IRGB15B60KDPBF,IFEIRFIRGB15B60KDPBF
Standard Package
1
Package / Case
TO-220-3
Td (on/off) @ 25°C