IRGS14C40LPBF International Rectifier
Артикул
IRGS14C40LPBF
Бренд
International Rectifier
Описание
IGNITION IGBT, IGBT - 430 V 20 A 125 W Surface Mount D2PAK
Image
files/IRGS14C40LPBF.jpg
Package / Case
TO-263-3, D?Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Input Type
Logic
Power - Max
125 W
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
430 V
IGBT Type
Current - Collector (Ic) (Max)
20 A
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
1.75V @ 5V, 14A
Switching Energy
Gate Charge
27 nC
Supplier Device Package
D2PAK
Test Condition
Other Names
2156-IRGS14C40LPBF-IR,INFINFIRGS14C40LPBF
Series
Package
Tube
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 175°C (TJ)
RoHS Status
ROHS3 Compliant
ECCN
EAR99
HTSUS
Standard Package
1,000
Td (on/off) @ 25°C