IRGS14C40LTRLP International Rectifier
Артикул
IRGS14C40LTRLP
Бренд
International Rectifier
Описание
IGNITION IGBT WITH ON-CHIP GATE-, IGBT - 430 V 20 A 125 W Surface Mount TO-263AB
Цена
Теги
Image
files/IRGS14C40LTRLP.jpg
Power - Max
125 W
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
430 V
Current - Collector (Ic) (Max)
20 A
Test Condition
IGBT Type
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
1.75V @ 5V, 14A
Switching Energy
Gate Charge
27 nC
Supplier Device Package
TO-263AB
Input Type
Logic
Standard Package
1
Series
Package
Bulk
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-40°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
TO-263-3, D?Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
HTSUS
Other Names
IFEIRFIRGS14C40LTRLP,2156-IRGS14C40LTRLP
Td (on/off) @ 25°C