IRL60HS118 International Rectifier
Артикул
IRL60HS118
Бренд
International Rectifier
Описание
IRL60HS118 - 12V-300V N-CHANNEL, N-Channel 60 V 18.5A (Tc) 11.5W (Tc) Surface Mount 6-PQFN (2x2)
Цена
Drain to Source Voltage (Vdss)
60 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
18.5A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
17mOhm @ 11A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
2.3V @ 10µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
8 nC @ 4.5 V
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
660 pF @ 25 V
Power Dissipation (Max)
11.5W (Tc)
Package
Bulk
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
6-VDFN Exposed Pad
HTSUS
Other Names
2156-IRL60HS118,INFIRFIRL60HS118
Standard Package
1
Supplier Device Package
6-PQFN (2x2)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4.5V, 10V