IRLR7807ZTRPBF International Rectifier
Артикул
IRLR7807ZTRPBF
Бренд
International Rectifier
Описание
IRLR7807 - HEXFET POWER MOSFET, N-Channel 30 V 43A (Tc) 40W (Tc) Surface Mount D-Pak
Теги
Image
files/IRLR7807ZTRPBF.jpg
MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
43A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
13.8mOhm @ 15A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
2.25V @ 250µA
Vgs (Max)
±20V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
40W (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss)
30 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
11 nC @ 4.5 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
780 pF @ 15 V
Supplier Device Package
D-Pak
Package
Bulk
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
RoHS Status
Not applicable
EAR99
Other Names
2156-IRLR7807ZTRPBF,IFEIRFIRLR7807ZTRPBF
Standard Package
1
Package / Case
TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4.5V, 10V