FGG.0B.303.CLAD52Z LEMO
Артикул
FGG.0B.303.CLAD52Z
Бренд
LEMO
Описание
CONN PLUG MALE 3P GOLD SLDR CUP, 3 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
Цена
Теги
Connectors, Interconnects, Разъемы, соединители, Circular Connectors, Круглые разъемы
Image
files/FGG.0B.303.CLAD52Z.jpg
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Features
Backshell
Shielding
Shielded
Insert Material
Polyetheretherketone (PEEK)
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Termination
Solder Cup
Primary Material
Metal
Contact Finish - Mating
Gold
Color
Silver
Current Rating (Amps)
8A
Voltage Rating
Cable Opening
0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)