FGG.0B.305.CLAD52 LEMO
Артикул
FGG.0B.305.CLAD52
Описание
CONN PLUG MALE 5P GOLD SLDR CUP, 5 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
Image
files/FGG.0B.305.CLAD52.jpg
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
UL94 V-0
Ingress Protection
IP50 - Dust Protected
Silver
REACH Status
REACH Unaffected
Applications
Contact Finish Thickness - Mating
39.4µin (1.00µm)
Contact Material
Brass
Backshell Material, Plating
Brass, Chrome
Cable Opening
0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Voltage Rating
Current Rating (Amps)
6.5A