FGG.1B.304.CLAD72Z LEMO
Артикул
FGG.1B.304.CLAD72Z
Бренд
LEMO
Описание
CONN PLUG MALE 4P GOLD SLDR CUP, 4 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
Цена
Теги
Connectors, Interconnects, Разъемы, соединители, Circular Connectors, Круглые разъемы
Image
files/FGG.1B.304.CLAD72Z.jpg
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Features
Backshell
Shielding
Shielded
Insert Material
Polyetheretherketone (PEEK)
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Termination
Solder Cup
Primary Material
Metal
Contact Finish - Mating
Gold
Color
Silver
Current Rating (Amps)
10A
Voltage Rating
Cable Opening
0.244" ~ 0.283" (6.20mm ~ 7.20mm)