FGG.1K.306.CLAC65Z LEMO
Артикул
FGG.1K.306.CLAC65Z
Описание
CONN PLUG MALE 6P GOLD SLDR CUP, 6 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
Series
1K
Ingress Protection
IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Current Rating (Amps)
7A
Voltage Rating
Cable Opening
0.240" ~ 0.256" (6.10mm ~ 6.50mm)