FGG.1K.316.CLAC65Z LEMO
Артикул
FGG.1K.316.CLAC65Z
Бренд
LEMO
Описание
CONN PLUG MALE 16P GOLD SLDR CUP, 16 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
Цена
Теги
Connectors, Interconnects, Разъемы, соединители, Circular Connectors, Круглые разъемы
Image
files/FGG.1K.316.CLAC65Z.jpg
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Features
Backshell
Shielding
Shielded
Insert Material
Polyetheretherketone (PEEK)
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Termination
Solder Cup
Primary Material
Metal
Contact Finish - Mating
Gold
Color
Silver
Current Rating (Amps)
1.5A
Voltage Rating
Cable Opening
0.240" ~ 0.256" (6.10mm ~ 6.50mm)