PHG.1B.310.CLLD62Z LEMO
Артикул
PHG.1B.310.CLLD62Z
Бренд
LEMO
Описание
CONN RCPT FMALE 10P SOLDER CUP, 10 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
Цена
Теги
Connectors, Interconnects, Разъемы, соединители, Circular Connectors, Круглые разъемы
Series
1B
Ingress Protection
IP50 - Dust Protected
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Features
Backshell
Shielding
Shielded
Insert Material
Polyetheretherketone (PEEK)
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Termination
Solder Cup
Primary Material
Metal
Contact Finish - Mating
Gold
Color
Silver
Current Rating (Amps)
2.5A
Voltage Rating
Cable Opening
0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm)