BTA16-600BW3G Littelfuse
Артикул
BTA16-600BW3G
Описание
TRIAC 600V 16A TO220AB, TRIAC Standard 600 V 16 A Through Hole TO-220AB
Image
files/BTA16-600BW3G.jpg
Voltage - Off State
600 V
Current - On State (It (RMS)) (Max)
16 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)
1.1 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max)
50 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)
170A @ 60Hz
Current - Hold (Ih) (Max)
60 mA
Base Product Number
BTA16
Other Names
-1024-BTA16-600BW3G,BTA16-600BW3GOS,BTA16-600BW3G-ND
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)