MAC15A10G Littelfuse
Артикул
MAC15A10G
Описание
TRIAC 800V 15A TO220AB, TRIAC Standard 800 V 15 A Through Hole TO-220AB
Image
files/MAC15A10G.jpg
Voltage - Off State
800 V
Current - On State (It (RMS)) (Max)
15 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)
2 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max)
50 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)
150A @ 60Hz
Current - Hold (Ih) (Max)
40 mA
Base Product Number
MAC15
Series
Package
Bulk
Other Names
-1024-MAC15A10G,MAC15A10GOS
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)