MBRD10150CT Littelfuse
Артикул
MBRD10150CT
Описание
DIODE SCHOTTKY 150V 5A TO252, Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 150 V 5A Surface Mount TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Image
files/MBRD10150CT.jpg
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
150 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
950 mV @ 5 A
Speed
Fast Recovery = 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
1 mA @ 150 V
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 150°C
Other Names
F7359DKR,F7359CT,F7359TR,-MBRD10150CT
5A
Похожие товары
Артикул: Q8015L5
Бренд: Littelfuse
Описание: TRIAC 800V 15A TO220, TRIAC Standard 800 V 15 A Through Hole TO-220 Isolated Tab
Подробнее
Артикул: L601E8
Описание: TRIAC SENS GATE 600V 1A TO92, TRIAC Logic - Sensitive Gate 600 V 1 A Through Hole TO-92
Подробнее
Артикул: SE-135-10
Описание: GF-GC MON 18-72 VDC USES SE-TA12,
Артикул: T10120
Описание: RELAY TIME DELAY ON ADJ 115V, On-Delay Time Delay Relay SPDT (1 Form C) 0.1 Min ~ 10 Min Delay - Chassis Mount
Артикул: 2505-X
Описание: ACCESSORY,
Артикул: D6025L
Описание: DIODE GEN PURP 600V 15.9A TO220, Diode Standard 600 V 15.9A Through Hole TO-220 Isolated Tab