MBRF10150CTL Littelfuse
Артикул
MBRF10150CTL
Описание
DIODE SCHOTTKY 150V 5A ITO220AB, Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 150 V 5A Through Hole TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Image
files/MBRF10150CTL.jpg
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
150 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
930 mV @ 5 A
Speed
Fast Recovery = 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
1 mA @ 150 V
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 150°C
Other Names
-MBRF10150CTL,F7363
5A