MBRF10200CT Littelfuse
Артикул
MBRF10200CT
Описание
DIODE SCHOTTKY 200V 5A ITO220AB, Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 200 V 5A Through Hole TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Image
files/MBRF10200CT.jpg
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
980 mV @ 5 A
Speed
Fast Recovery = 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
1 mA @ 200 V
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 150°C
Other Names
F7364,-MBRF10200CT
5A