S6008LS3TP Littelfuse
Артикул
S6008LS3TP
Описание
SCR 600V 8A ITO220AB, SCR 600 V 8 A Sensitive Gate Through Hole ITO-220AB
Цена
Теги
Image
files/S6008LS3TP.jpg
Supplier Device Package
ITO-220AB
Voltage - Off State
600 V
Current - On State (It (AV)) (Max)
5.1 A
Current - On State (It (RMS)) (Max)
8 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)
800 mV
Current - Gate Trigger (Igt) (Max)
500 µA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)
83A, 100A
Current - Hold (Ih) (Max)
8 mA
Voltage - On State (Vtm) (Max)
1.6 V
Package / Case
TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
California Prop 65
Warning Information
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Series
Package
Tube
Part Status
Active
HTSUS
Other Names
-1024-S6008LS3TP,F9721
Standard Package
1,000
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C (TJ)