S6010FS21 Littelfuse
Артикул
S6010FS21
Описание
SCR 600V 10A TO202, SCR 600 V 10 A Sensitive Gate Through Hole TO-202
Voltage - Off State
600 V
Current - On State (It (AV)) (Max)
6.4 A
Current - On State (It (RMS)) (Max)
10 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)
800 mV
Current - Gate Trigger (Igt) (Max)
200 µA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)
83A, 100A
Current - Hold (Ih) (Max)
6 mA
Voltage - On State (Vtm) (Max)
1.6 V
Supplier Device Package
TO-202
Package / Case
TO-202 Short Tab
Package
Bulk
Part Status
Obsolete
Standard Package
500
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C