BUK9880-55A/CUX Nexperia
Артикул
BUK9880-55A/CUX
Бренд
Nexperia
Описание
MOSFET N-CH 55V 7A SOT223, N-Channel 55 V 7A (Tc) 8W (Tc) Surface Mount SOT-223
Цена
Теги
Image
files/BUK9880-55ACUX.jpg
FET Type
N-Channel
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss)
55 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
7A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4.5V, 10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
73mOhm @ 8A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
2V @ 1mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
11 nC @ 5 V
Vgs (Max)
±15V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
584 pF @ 25 V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
8W (Tc)