BUK9K17-60EX Nexperia
Артикул
BUK9K17-60EX
Описание
MOSFET 2N-CH 60V 26A 56LFPAK, Mosfet Array 2 N-Channel (Dual) 60V 26A 53W Surface Mount LFPAK56D
Image
files/BUK9K17-60EX.jpg
Supplier Device Package
LFPAK56D
Power - Max
53W
FET Type
2 N-Channel (Dual)
Drain to Source Voltage (Vdss)
60V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
26A
Rds On (Max) @ Id, Vgs
15.6mOhm @ 10A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
2.1V @ 1mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
16.5nC @ 5V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
2223pF @ 25V
FET Feature
Logic Level Gate
Other Names
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Series
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)