BUK9M85-60EX Nexperia
Артикул
BUK9M85-60EX
Описание
MOSFET N-CH 60V 12.8A LFPAK33, N-Channel 60 V 12.8A (Tc) 31W (Tc) Surface Mount LFPAK33
Image
files/BUK9M85-60EX.jpg
FET Type
N-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss)
60 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
12.8A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
5V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
73mOhm @ 5A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
2.1V @ 1mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
4.4 nC @ 5 V
Vgs (Max)
±10V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
434 pF @ 25 V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
31W (Tc)