BZT52-B12J Nexperia
Артикул
BZT52-B12J
Бренд
Nexperia
Описание
DIODE ZENER 12V 590MW SOD123, Zener Diode 12 V 590 mW ±1.67% Surface Mount SOD-123
Цена
Теги
Image
files/BZT52-B12J.jpg
Other Names
BZT52-B12J-ND,1727-7734-6,1727-7734-2,934071165118,1727-7734-1
Supplier Device Package
SOD-123
Power - Max
590 mW
REACH Status
REACH Unaffected
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
12 V
Impedance (Max) (Zzt)
10 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 8 V
Base Product Number
BZT52-B12
Standard Package
10,000
Series
Automotive, AEC-Q101
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part Status
Active
Tolerance
±1.67%
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TA)
Package / Case
SOD-123
ECCN
EAR99
HTSUS
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA