BZV55-C12,135 Nexperia
Артикул
BZV55-C12,135
Описание
DIODE ZENER 12V 500MW LLDS, Zener Diode 12 V 500 mW ±5% Surface Mount LLDS; MiniMelf
Image
files/BZV55-C12135.jpg
Other Names
BZV55-C12 /T3,NEXNXPBZV55-C12,135,933699540135,BZV55-C12 /T3-ND,2156-BZV55-C12,135-NEX
Power - Max
500 mW
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
12 V
Impedance (Max) (Zzt)
25 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 8 V
Base Product Number
BZV55-C12
Standard Package
10,000
Series
Package
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±5%
Operating Temperature
-65°C ~ 200°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA