BZV55-C22,135 Nexperia
Артикул
BZV55-C22,135
Описание
DIODE ZENER 22V 500MW LLDS, Zener Diode 22 V 500 mW ±5% Surface Mount LLDS; MiniMelf
Image
files/BZV55-C22135.jpg
Other Names
BZV55-C22 /T3,2156-BZV55-C22,135-1727,BZV55-C22 /T3-ND,933699600135
Power - Max
500 mW
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
22 V
Impedance (Max) (Zzt)
55 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 nA @ 15.4 V
Base Product Number
BZV55-C22
Standard Package
10,000
Series
Package
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±5%
Operating Temperature
-65°C ~ 200°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA