BZV55-C7V5,135 Nexperia
Артикул
BZV55-C7V5,135
Описание
DIODE ZENER 7.5V 500MW LLDS, Zener Diode 7.5 V 500 mW ±5% Surface Mount LLDS; MiniMelf
Image
files/BZV55-C7V5135.jpg
Other Names
BZV55-C7V5 /T3,BZV55-C7V5,135-ND,1727-8497-2,1727-8497-1,BZV55-C7V5 /T3-ND,1727-8497-6,933699490135
Power - Max
500 mW
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
7.5 V
Impedance (Max) (Zzt)
15 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
1 µA @ 5 V
Base Product Number
BZV55-C7V5
Standard Package
10,000
Series
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Tolerance
±5%
Operating Temperature
-65°C ~ 200°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA