BZV55-C9V1,115 Nexperia
Артикул
BZV55-C9V1,115
Описание
DIODE ZENER 9.1V 500MW LLDS, Zener Diode 9.1 V 500 mW ±5% Surface Mount LLDS; MiniMelf
Image
files/BZV55-C9V1115.jpg
Power - Max
500 mW
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
9.1 V
Impedance (Max) (Zzt)
15 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
500 nA @ 6 V
Base Product Number
BZV55-C9V1
Standard Package
2,500
Series
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Tolerance
±5%
Operating Temperature
-65°C ~ 200°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA