BZX79-C24,133 Nexperia
Артикул
BZX79-C24,133
Описание
DIODE ZENER 24V 400MW ALF2, Zener Diode 24 V 400 mW ±5% Through Hole ALF2
Image
files/BZX79-C24133.jpg
Power - Max
400 mW
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
24 V
Impedance (Max) (Zzt)
70 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 nA @ 16.8 V
Base Product Number
BZX79-C24
Standard Package
10,000
Series
Package
Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
Tolerance
±5%
Operating Temperature
-65°C ~ 200°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA