BZX79-C4V7,143 Nexperia
Артикул
BZX79-C4V7,143
Описание
DIODE ZENER 4.7V 400MW ALF2, Zener Diode 4.7 V 400 mW ±5% Through Hole ALF2
Image
files/BZX79-C4V7143.jpg
Power - Max
400 mW
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
4.7 V
Impedance (Max) (Zzt)
80 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
3 µA @ 2 V
Base Product Number
BZX79-C4V7
Standard Package
5,000
Series
Package
Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
Tolerance
±5%
Operating Temperature
-65°C ~ 200°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA