BZX84-C7V5,235 Nexperia
Артикул
BZX84-C7V5,235
Бренд
Nexperia
Описание
NEXPERIA BZX84-C7V5 - ZENER DIOD, Zener Diode 7.5 V 250 mW ±5% Surface Mount TO-236AB
Теги
Image
files/BZX84-C7V5235.jpg
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
7.5 V
Current - Reverse Leakage @ Vr
1 µA @ 5 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Tolerance
±5%
Power - Max
250 mW
Supplier Device Package
TO-236AB
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Standard Package
1
Other Names
2156-BZX84-C7V5,235-1727
REACH Status
REACH Unaffected
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
Part Status
Active
Package
Bulk
Series
Automotive, AEC-Q101
Impedance (Max) (Zzt)
15 Ohms