GAN063-650WSAQ Nexperia
Артикул
GAN063-650WSAQ
Бренд
Nexperia
Описание
GANFET N-CH 650V 34.5A TO247-3, N-Channel 650 V 34.5A (Ta) 143W (Ta) Through Hole TO-247-3
Цена
Теги
Image
files/GAN063-650WSAQ.jpg
Technology
GaNFET (Cascode Gallium Nitride FET)
Drain to Source Voltage (Vdss)
650 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
34.5A (Ta)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
60mOhm @ 25A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
4.5V @ 1mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
15 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
1000 pF @ 400 V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
143W (Ta)
REACH Status
REACH Unaffected
FET Type
N-Channel
Supplier Device Package
TO-247-3
Other Names
Series
Automotive, AEC-Q101
Package
Tube
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)