MM3Z6V2T1GX Nexperia
Артикул
MM3Z6V2T1GX
Бренд
Nexperia
Описание
VOLTAGE REGULATOR DIODES, Zener Diode 6.2 V 300 mW ±5% Surface Mount SOD-323
Цена
Теги
Image
files/MM3Z6V2T1GX.jpg
RoHS Status
ROHS3 Compliant
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Names
1727-MM3Z6V2T1GXCT,1727-MM3Z6V2T1GXDKR,1727-MM3Z6V2T1GXTR,934663054115
Standard Package
3,000
Power - Max
300 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.1 V @ 100 mA
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
Supplier Device Package
SOD-323
Package / Case
SC-76, SOD-323
Mounting Type
Surface Mount
Series
MM3Z
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part Status
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
6.2 V
Tolerance
±5%
Impedance (Max) (Zzt)
30 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
500 nA @ 3 V
Operating Temperature
150°C (TJ)