PMV45EN2R Nexperia
Артикул
PMV45EN2R
Описание
MOSFET N-CH 30V 4.1A TO236AB, N-Channel 30 V 4.1A (Ta) 510mW (Ta), 5W (Tc) Surface Mount TO-236AB
Image
files/PMV45EN2R.jpg
FET Type
N-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss)
30 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
4.1A (Ta)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4.5V, 10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
42mOhm @ 4.1A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
2V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
6.3 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
209 pF @ 15 V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
510mW (Ta), 5W (Tc)